Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Bernard Maseli zagrał w Niemodlinie

Niemodlin był drugim przystankiem w jesiennej trasie koncertowej znanego polskiego jazzmana, wibrafonisty, kacisty, aranżera i producenta Bernarda Maseli. W dniu 27 października br., pochodzący ze Strzelec Opolskich, muzyk wystąpił wraz z zespołem na deskach sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie z projektem „Maseli On The Road”. Koncert zorganizowano w ramach XX Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest 2011.
Międzynarodowy skład zespołu: Bernard Maseli (mallet kat), śpiewająca basistka Manaou Gallo z Wybrzeża Kości Słoniowej, Gordon Odametey (instrumenty perkusyjne) z Ghany, słowacki perkusista Daniel Soltis oraz Mateusz Pliniewicz z Polski, gwarantował prawdziwą muzyczną mieszankę wybuchową, czego byliśmy świadkami na scenie.
Pomysł wspólnego grania, który zrodził się w związku z jubileuszem 25 - lecia pracy artystycznej Bernarda Maseli, przyniósł wspaniałe efekty w postaci koncertu pełnego żywiołowej, czarującej, momentami magicznej muzyki, która wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Wysłuchaliśmy kompozycji Bernarda Maseli oraz ciekawych, odbiegających od oryginałów, improwizowanych wersji utworów m.in. Johna Lennona i zespołu Cream.
Egzotyczne brzmienie głosu wokalistki w połączeniu z gitarą basową, instrumentami perkusyjnymi oraz skrzypcami pozostałych muzyków tworzyła jedną, niesamowitą całość. Ponadto autor tego muzycznego projektu, Bernard Maseli, elektryzował i zachwycał publiczność dźwiękami płynącymi z instrumentu, którego sam określił „grającą deską do prasowania”, a jest to rodzaj elektronicznego wibrafonu o nazwie mallet kat.
Maseli okazał się również świetnym, dowcipnym konferansjerem, czym dodatkowo zjednał sobie niemodlińską publiczność. Z pewnością dla uczestników koncertu wieczór spędzony w Ośrodku Kultury w Niemodlinie był prawdziwą muzyczną ucztą.
Katarzyna Knieja
Maseli On The Road
Maseli On The Road
 

 

Wersja XML