Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wystawa prac Władysława Łozowskiego

W dniu 26 października 2011 r., w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, odbył się wernisaż wystawy prac, zmarłego 4 września 2011 r. plastyka, nauczyciela, mieszkańca Niemodlina - Władysława Łozowskiego.
Wystawę otworzyła żona autora – Danuta Łozowska, która przywitała gości, tłumnie zgromadzonych w sali konferencyjnej Ośrodka Kultury. Przyciemnione światła, refleksyjny nastrój, piosenka „Ocalić od zapomnienia" Marka Grechuty w wykonaniu Magdaleny Krzemień, a przede wszystkim wspaniałe obrazy zwiastowały wieczór wyjątkowy i taki też był, bo wyjątkowy był ich autor - Władysław Łozowski.
Utalentowany, skromny, dobry człowiek - tak o artyście mówili bliscy i przyjaciele, którzy tego wieczoru przybyli do Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Był bardzo wszechstronny - dał się poznać nie tylko jako wspaniały artysta, ale również nauczyciel, podróżnik, przyjaciel, mąż.
Władysława Łozowskiego, nauczyciela nieistniejącego od trzech lat Publicznego Gimnazjum im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie, wspominała również m.in. Bożena Grębowiec, była dyrektor szkoły:
- "Władek był zawsze blisko nas, człowiek wielkiej skromności, od którego powinniśmy się tej skromności uczyć. Podarował szkole m.in. piękny portret jej patronki - Agnieszki Osieckiej. Zawsze oddany pracy. Myślę, że jest on teraz z nami - kolegami z Osieckiej."
Wrażliwy na świat, ludzi i sztukę, o czym można przekonać się oglądając jego dzieła, chociażby „Wieżę Babel", inspirowaną słynnym obrazem o tym tytule niderlandzkiego malarza Pietera Bruegela. Martwa natura, przyroda, zapadające w pamięć pejzaże oraz motywy niemodlińskie były tematami prac stworzonymi przez Władysława Łozowskiego, które do 11 listopada 2011 r. można podziwiać na wystawie w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.

Zapraszamy!
Wernisaż wystawy prac W. Łozowskiego
Wernisaż wystawy prac W. Łozowskiego

Wersja XML