Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

@Puls Niemodlina - wrzesień/październik

Oddajemy w Wasze ręce najnowsze – wrześniowo-październikowe wydanie Pulsu Niemodlina. Nawiązując do wyborów parlamentarnych, które odbyły się w dniu 9 października 2011 r. przedstawiamy wyniki w naszej gminie.
Za nami pierwszy miesiąc szkoły. Na łamach wrześniowo-październikowego Pulsu Niemodlina prezentujemy zdjęcia pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Graczach, Rogach i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grabinie.
Opisujemy także przebieg wycieczki na Ukrainę do partnerskiego miasta Niemodlina – Doliny, którą zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dolińskiej w Niemodlinie.
Na łamach naszego miesięcznika przedstawiamy również wywiad z burmistrzem Niemodlina Mirosławem Stankiewiczem. Jak co miesiąc szeroko opisujemy bieżące sprawy z życia mieszkańców gminy Niemodlin, ich małe i duże sukcesy. Z pewnością do wielkich sukcesów należy zaliczyć zwycięstwo mieszkańca Niemodlina Rafała Pasierbka w Mistrzostwach Świata w stuncie, które odby ły się wIndianapolis. O starcie w tych zawodach młody sportowiec opowiedział naszej redakcji.
W tym numerze znajdą Państwo także wywiad z prezesem Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” Jakubem Roszukiem.
Ważnym wydarzeniem będącym wstępem do listopadowego Święta Karpia, były obrady jury IX Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik 2011”, które odbyły się na początku października w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. O wynikach tego konkursu informujemy w tym wydaniu.
Ponadto w tym wydaniu Pulsu Niemodlina nie brakuje informacji z dziedziny edukacji, oświaty, sportu oraz zapowiedzi ciekawych wydarzeń kulturalnych i bogatej oferty spędzenia wolnego czasu w najbliższych miesiącach.
Zachęcamy do lektury
Redakcja

 

Wersja XML