Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Muzycznie i sportowo - Dni Niemodlina 2011

Dni Niemodlina Tegoroczne Dni Niemodlina odbyły się 25 i 26 czerwca 2011 r. Organizatorami byli: Burmistrz Niemodlina, Ośrodek Kultury w Niemodlinie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie.

Program ułożony był tak, że każdy mieszkaniec naszego miasta mógł znaleźć coś dla siebie. W zawodach sportowych, rozgrywanych na Boisku Orlika, już w sobotni poranek drużyny z Niemodlina, Brzegu, Tułowic i Lewina Brzeskiego rywalizowały w Turnieju Piłki Nożnej Młodzików. Po sześciu zaciętych meczach okazało się, że najlepszą drużyną została Unia Tułowice, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Olimpii Lewin Brzeski, a trzecie miejsce przypadło gospodarzom – zespołowi z Niemodlina. W turnieju seniorów mecz finałowy wyłonił zwycięzcę, którym została Olimpia Lewin Brzeski, która pokonała drużynę Sokoła Niemodlin (5:4).
Na stadionie miejskim w Niemodlinie rozegrano także turniej Oldbojów, w którym bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Sokoła Niemodlin, pokonując Stal Brzeg (3:1).
W niedzielne przedpołudnie rozegrano natomiast XIII Mistrzostwa Opolszczyzny w Streetballu Mężczyzn, w kategorii open. Mecze odbywały się na placu przy Ośrodku Kultury w Niemodlinie oraz na boisku Orlika. Najlepszej drużynie, którą została Grupa Trzymająca Wagę, Burmistrz Niemodlina wręczył nagrody.
W niedzielę odbyły się także zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Niemodlina Mirosława Stankiewicza, w których uczestniczyło pięćdziesięciu jeden wędkarzy zrzeszonych w Polskim Związku Wedkarskim - Koło Niemodlin. Po ponad czterech godzinach z wędką, dokładnym zważeniu złowionych ryb, wyłoniono najlepszych. Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Krząstek, drugie Grzegorz Kozik, a trzecie Jacek Jarząbkowski, największą rybę udało się złowić Zbigniewowi Sądeckiemu. Puchary najlepszym wręczył Burmistrz Mirosław Stankiewicz.
Zawody sportowe były wstępem do tego, co przez dwa dni działo się na scenie przy Ośrodku Kultury w Niemodlinie. Po oficjalnym rozpoczęciu Dni Niemodlina przez Burmistrza Mirosława Stankiewicza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Niemodlinie Mariusza Nieckarza publiczności zaprezentowała się, istniejąca zaledwie od kilku tygodni, kapela z Niemodlina, która zagrała pod kierunkiem instruktora muzyki Ośrodka Kultury w Niemodlinie, Kazimierza Piekarskiego. Zespół zagrał w składzie: wokal – Filip Zawierucha, gitara – Kamil Bieniek, perkusja – Leszek Szwed, bas – Michał Nadybski.
Jak co roku, nie zabrakło także wielu atrakcji dla najmłodszych – gry, zabawy, konkursy i wesołe miasteczko. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę na scenie wystąpili utalentowani wychowankowie Ośrodka Kultury w Niemodlinie przygotowani przez Katarzyna Paszulę – Gryf, Magdalenę Krzemień i Hannę Łozowicką, scena młodzieżowa: Magdalena Mrożek, Dorota Zysiak, Justyna Adamowska, Urszula Mazur, Aleksandra Kaleta oraz najmłodsi wokaliści Studia Piosenki: Oliwia Ostrowska, Dominika Piwko, Anna Konowaluk, Gabriela Zielińska, Agnieszka Rozlazły, Martyna Piwko, Kacper Kretowicz, Marta Fedorowicz, Angelika Ostrowska, Natalia Wyrwich, Hanna Węgrowska, Karolina Rogala, Natalia Narwid, Iza Duda, Katarzyna Kanas, Dominika Zbroja i Oliwia Brzęczek. W przerwach między występami wokalistów we wspaniałych tanecznych pokazach zaprezentował się zespół Rytmix, który na co dzień trenuje w czterech grupach wiekowych w Ośrodku Kultury w Niemodlinie pod kierunkiem instruktor tańca Agnieszki Kardas.
Miłośnicy starych, dobrych przebojów brytyjskiej grupy the Beatles w sobotni wieczór mogli wyśpiewać je razem z niemodlińskim zespołem The Shout, który znakomicie oddaje ducha szalonych lat sześćdziesiątych i piosenek tak popularnych w tamtym okresie. Do wesołej zabawy zapraszał wszystkich wokalista – Piotr Sopel.
Gwiazdą sobotniego wieczoru był czeski zespół, The Fireballs, wywodzący się z Brna sekstet zachwycał pięknymi strojami z lat pięćdziesiątych, a przede wszystkim dynamiczną muzyką, to był prawdziwy rock’n’roll w najlepszym wydaniu. Nic więc dziwnego, że muzycy porwali do tańca widzów zgromadzonych pod sceną.
W drugim dniu obchodów święta miasta na odwiedzających plac przy Ośrodku Kultury w Niemodlinie czekały kolejne niespodzianki, przede wszystkim muzyczne. Z recitalem wystąpił, obecnie mieszkaniec Niemodlina, Wacław Masłyk, piosenkarz i kompozytor, niegdyś podpora grupy Partita. Zaśpiewał swoje najbardziej znane piosenki, m.in. Moja Julio, czy „Noc na plaży”. Występ był okazją do zaprezentowania materiału także z najnowszej solowej płyty.
Na szczególne uznanie z pewnością zasługuje recital, mieszkanki Niemodlina, niezwykle utalentowanej wokalistki, Magdaleny Krzemień, której towarzyszył zespół sesyjny oraz przyjaciele, m.in. Szymon Kwoczała. Magdalena Krzemień jeszcze raz udowodniła, że jest w pełni ukształtowaną artystką, w repertuarze jazzowym, soulowym i groove pokazała bogaty wachlarz swoich wokalnych umiejętności, które wydają się nieskończone. Zarówno ballady, jak i żywsze numery, świetnie dobrane do niebanalnej „czarnej” barwy głosu, porwały publiczność.
Kolejnym punktem programu był koncert wrocławskiego zespołu Tax Free. Muzyka z pogranicza rocka, jazzu i pop, oraz charyzmatyczny wokalista Waldemar Pasternak, sprawiły, że piosenki promujące najnowszą płytę „Na ostatnim piętrze nieba” zostały przyjęte z entuzjazmem przez słuchaczy. Po występie lider zespołu rozdawał fanom, których z pewnością zyskał, płyty wraz z autografem.
Na zakończenie Dni Niemodlina na scenie wystąpiła, gwiazda wieczoru, Maciej Miecznikowski z zespołem Leszcze. Wulkan energii, prawdziwy profesjonalizm i wspaniały kontakt z publicznością - to wszystko charakteryzuje Leszczy. Muzycy z Trójmiasta porwali do zabawy, tłumnie przybyłych na koncert, widzów. To był z pewnością niezapomniany koncert. Artyści zaprezentowali przeboje z własnego repertuaru (m.in. „Kombinuj dziewczyno”, „Ta dziewczyna”, czy „Irena”), oraz piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego („Jesteśmy na wczasach”) lub Wojciecha Gąssowskiego „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Wszyscy fani Leszczy po koncercie mogli kupić ich płyty oraz otrzymać autograf od Macieja Miecznikowskiego.
Dwudniowe obchody święta miasta zamknął efektowny pokaz sztucznych ogni.

Katarzyna Knieja
 

Zespół Leszcze

Wersja XML