Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Miłość jest wśród nas

W walentynki odbyła się dziesiąta edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Miłość jest wśród nas” zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Niemodlinie. Patronat honorowy nad konkursem objął burmistrz Niemodlina Mirosław Stankiewicz. 
Młodzież recytowała wiersze o tematyce miłosnej w trzech kategoriach wiekowych. Oprócz szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, w tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Nie zabrakło przedstawicieli żadnej ze szkół z Grabina, Graczy, Rogów i Niemodlina – łącznie 43 uczestników. Poziom był wysoki i wyrównany, o czym świadczy przyznanie przez jury (oprócz Grand Prix i nagród w każdej kategorii) aż ośmiu wyróżnień.
 
Jury w składzie: przewodnicząca Irena Lachowska (nauczycielka języka polskiego), Jadwiga Kutyła (dyrektor Publicznej Biblioteki w Niemodlinie), Anna Mocko-Pasierbek (pracownik biblioteki w Niemodlinie) oraz Marek Krzyżanowski (pracownik OK), zdecydowało Grand Prix konkursu przyznać Przemysławowi Wajmanowi z Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie za piękną recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Miłość od pierwszego wejrzenia”.
 
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Ewa Szurgut, drugie Marta Pochwat – uczennice Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach. Trzecie miejsca zajęła Julia Mamczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Niemodlinie.
W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano Julii Kwiecińskiej (PG w Niemodlinie). Drugie miejsce zajął Patryk Kupczak z Publicznego Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Graczach. Trzecia nagroda powędrowała do Agnieszki Karbownik (PG w Niemodlinie). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych laureatem pierwszego miejsca został Kamil Skroś. Drugie miejsce otrzymała Paulina Judasz, trzecia nagroda trafiła do Małgorzaty Hajt. Wszyscy laureaci tej kategorii są uczniami Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie.
 
Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Bilińska (PG w Niemodlinie), Julia Franciszków (SP nr 1 w Niemodlinie), Damian Konieczny (PG w Graczach), Paulina Skiba (SP w Graczach), Laura Skirzewska (SP nr 2 w Niemodlinie), Weronika Szwala (SPSPSK w Grabinie), Karolina Ściepłek (SP nr 2 w Niemodlinie), Katarzyna Wąchała (PG w Niemodlinie).
 
Serdeczne podziękowania za wsparcie konkursu i ufundowanie nagród organizatorzy składają burmistrzowi Niemodlina Mirosławowi Stankiewiczowi.
 
Laureaci i jurorzy konkursu.jpeg
Przemysław Wajman zdobył Grand Prix konkursu recytatorskiego (2).jpeg
DSC_9462.jpeg
Uczestnicy (1).jpeg
Uczestnicy (2).jpeg
Uczestnicy (3).jpeg
Wersja XML