Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

@wydanie Pulsu Niemodlina maj 2013

Drodzy Czytelnicy!

Na łamach najnowszego wydania „Pulsu Niemodlina” chcielibyśmy podzielić się z Państwem wrażeniami z wydarzeń kulturalnych i sportowych, które miały miejsce w naszej gminie. Dzięki nim w prasie, radiu i telewizji można było usłyszeć i przeczytać wiele dobrego o tym, co dzieje się w naszym mieście.

W miesiąc maj już na stałe wpisały się piosenki Agnieszki Osieckiej. W tym roku z oceanami ludzkich emocji, wrażeń, przeżyć i wzruszeń, czyli z interpretacją tekstów poetki, zmierzyło się pięćdziesięcioro uczestników, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Oceany”. Gościem tegorocznej dziewiątej edycji konkursu i galowego koncertu laureatów był Zbigniew Wodecki, który udzielił nam wywiadu po koncercie. Ale to nie jedyna rozmowa z utytułowanymi już artystami. I tym razem naszej redakcji udało się porozmawiać z Formacją Chatelet, która podczas długiego majowego weekendu zagrała w Niemodlinie swój nowy program.

Z okazji obchodów 730-lecia lokacji Niemodlina odbyło się, zorganizowane po raz pierwszy w Niemodlinie, duże wydarzenie sportowe - Międzynarodowy Turniej Koszykówki Kobiet „Złoty Sokół 2103. Długo oczekiwany i, nikt nie ma wątpliwości, zorganizowany na najwyższym poziomie. Zapraszamy do przeczytania, jakie wrażenia z turnieju i pobytu w naszym mieście wywiozą trenerzy narodowych reprezentacji Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Zapraszamy również do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego wydarzenia.
 
Na początku miesiąca, także w ramach 730-lecia lokacji Niemodlina, na stadionie miejskim w Niemodlinie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych jednostek gminnych. Zachęcamy do zapoznania się z ich przebiegiem i wynikami. Życzymy miłej lektury.
Redakcja
 
PDFPuls Niemodlina maj 2013
Wersja XML