Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Oceany za nami

Od godzin porannych, aż po późny wieczór, niemodliński Ośrodek Kultury rozbrzmiewał piosenkami i muzyką. Działo się tak za sprawą IX Ogólnopolskiego Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany” 2013, który odbył się 16 maja br.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją Oceanów objęli: Burmistrza Niemodlina - Mirosław Stankiewicz, Marszałek Województwa Opolskiego - Józef Sebesta, Starosta Powiatu Opolskiego - Henryk Lakwa oraz Prezes Fundacji im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy” - Agata Passent.
Do przesłuchań konkursowych stanęło pięćdziesięcioro uczestników, którzy przyjechali m.in. z Suwałk, Świdnicy i Legnicy. Najliczniej reprezentowana była Opolszczyzna. Młodzi wokaliści prezentowali własne interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Śpiewającą młodzież oceniało jury w składzie: Anna Panas - polska piosenkarka jazzowa, bluesowa i pop, autorka tekstów i muzyki, Ludmiła Wocial - Zawadzka – nauczycielka śpiewu, wykładowca, muzyk, dyrygent, ekspert w ogólnopolskim programie Śpiewająca Polska oraz Aleksandra Cwen - aktorka Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu, jedna z najzdolniejszych aktorek opolskiego teatru dramatycznego.
- Cieszymy się, że tak wiele młodych osób z całej Polski chętnie śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej, która napisała ponad dwa tysiące piosenek. Jako jurorzy, cieszymy się, że ciągle odkrywacie mniej znane piosenki. Zachęcamy, aby przyjeżdżać do Niemodlina z nowym repertuarem – mówiła w imieniu całego jury Ludmiła Wocial-Zawadzka.
Nagrodę Grand Prix otrzymała Urszula Milewska, która wykonała piosenkę „Grajmy Panu” i reprezentowała Spółdzielcze Centrum Kultury w Bielawie.
W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano Natalii Kutyle z Ośrodka Kultury w Łambinowicach za czarujące wykonanie piosenki „Mój pierwszy bal”. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Nikoli Wardzie ze Szkoły Muzycznej w Legnicy za piosenkę „Obejmę dozorcostwo”. Trzecim miejscem została nagrodzona Julia Ledwoch z Gimnazjum nr 10 w Opolu za piosenkę „Mechaniczna lalka”.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwszą nagrodę otrzymała Ewelina Kobylańska, podobnie jak Natalia Kutyła, z GOKSIR-u w Łambinowicach, wykonując „Cyrk nocą”. Laureatką drugiej nagrody została Magda Jankowska ze Studia Piosenki „Beciaki” w Suwałkach, która zaśpiewała „Świat Ordonki”. Trzecie miejsce wyśpiewał Robert Klimek z Ośrodka Kultury w Komprachcicach, wykonując „Zielono mi”. Jury przyznało również dwa wyróżnienia, które otrzymała Aleksandra Kaleta z niemodlińskiego Ośrodka Kultury za piosenkę „Sama chciała”, zaś drugie otrzymał Krzysztof Malecko z II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, nagrodzony za interpretację utworu „Zielono mi”. Przez cały czas trwania „Oceanów” w foyer można było oglądać wystawę poświęconą Agnieszce Osieckiej.
Wieczorem odbył się galowy koncert laureatów, gdzie wszyscy wyróżnieni młodzi artyści wystąpili przed pełną salą publiczności oraz odebrali nagrody. W drugiej części koncertu wystąpił Zbigniew Wodecki. Artysta zaprezentował swoje przeboje, m.in: Zacznij od Bacha, Teatr uczy nas żyć, czy rockowe Chłop z wiosną. Ponieważ znany krakowianin, który grał z Markiem Grechuta, czy Ewą Demarczyk, jest nie tylko wokalistą, ale przede wszystkim instrumentalistą, dlatego podczas koncertu brawurowo wykonał na skrzypcach „Czardasza” Vittorio Montiego. Cały występ gwiazdy koncertu laureatów był okraszony świetnym żartem i widać było, że zarówno publiczność, jak sam Zbigniew Wodecki, świetnie bawią się na koncercie.

mk


Składam serdeczne podziękowania za udzielone wsparcie i ufundowanie nagród Laureatom IX Ogólnopolskiego Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany”: Burmistrzowi Niemodlina Mirosławowi Stankiewiczowi. Marszałkowi Województwa Opolskiego Józefowi Sebeście, Staroście Powiatu Opolskiego Henrykowie Lakwie, Prezes Fundacji im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy” Agacie Passent.
Dziękuję prezesom i dyrektorom firm za udzielone wsparcie finansowe, dzięki któremu udało się zrealizować konkurs i koncert laureatów na tak wysokim poziomie: Bronisławowi Haładusowi - Rapex Grabin, Zbigniewowi Kosterkiewiczowi - RSP Wydrowice, Sławomirowi Kownackiemu - Bank Spółdzielczy w Namysłowie/oddział w Niemodlinie, Janowi Oleksie - PSS Społem Niemodlin, Elżbiecie i Grzegorzowi Krawczukom - Kwiaciarnia „Sonia” Niemodlin, Marianowi Oleksie - Restauracja „Na Wyspie”.


Katarzyna Paszula-Gryf
Dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie

 Zapraszamy do obejrzenia zdjeć w zakładce Galeria.

Laureaci, organizatorzy i sponsorzy nagród.jpeg

Jury-Anna Panas, Ludmiła Wocial-Zawadzka, Aleksandra Cwen.jpeg

Jurorzy i uczestnicy konkursu.jpeg

Oceany Wodecki z ekipą.jpeg

Awodecki4.jpeg

Awodecki3.jpeg

Awodecki.jpeg

Awodecki 2.jpeg
 

 

Wersja XML