Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Projekcja bajek dla dzieci – 27 kwietnia br. (sobota), godz. 15.00 – sala widowiskowa. Wstęp wolny!

MotylAlfred.jpeg Ośrodek Kultury w Niemodlinie i Stowarzyszenie Opolskie Lamy zapraszają na pokaz filmowy dla najmłodszych czyli pokazy bajek oraz animacji filmowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W programie przegląd najnowszych animacji dla dzieci oraz godzinne zajęcia artystyczne: plastyczne/ zabawy ruchowe.

W programie:
PAMIĘTNIK FLORKI - pilot nowego serialu animowanego będącego adaptacją ilustrowanej książki dla dzieci pt. „Florka. Z pamiętnika ryjówki” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.
ZIELONA KREDKA - jedna z głośniejszych animacji dla dzieci zrealizowanych w ostatnim czasie w Polsce, nagrodzona na festiwalach w Krakowie i Łodzi. Główna bohaterka filmu, kilkuletnia dziewczynka o imieniu Agatka, wraz z przyjaciółmi – Chomikiem i Zieloną Kredką – odbywa wyimaginowaną podróż statkiem. Akcja filmu rozpoczyna się i kończy w świecie umownie rzeczywistym, lecz jego główna część dzieje się w świecie wykreowanym przez wyobraźnię dziecka.
HIP-HIP & HURRA: „Ogromne kolorowe i ma dwie nogi” - pierwszy odcinek „detektywistycznego” serialu o perypetiach dwójki niezłomnych detektywów: hipopotama o imieniu HIP-HIP oraz jego asystentki – łasiczki o imieniu HURRA. Tym razem muszą oni rozwiązać zagadkę, kto ukradł tęczę…
EDWARD, PSIE SERCE to zabawna i pełna zwrotów akcji opowieść dla dzieci o poszukiwaniu przyjaźni. Głównym bohaterem jest chłopiec marzący o kosmicznych podróżach. Pewnej nocy, niespodziewanie, do jego pokoju wpada bezpański psiak, którego chłopiec bierze za kosmicznego przybysza.
KAKTUS I MAŁY: „Dlaczego mam dobre zdanie o bocianie?” - pierwszy odcinek „ekologicznego” serialu o charakterze edukacyjnym. Trójka 9-latków – narrator Mały, jego niesforny kolega Kaktus oraz Kaśka, dziewczynka z charakterem, wyjaśniają, dlaczego mają dobre zdanie o bocianie. Serial jest kontynuacją popularnej w latach 90-tych telewizyjnej serii pt. NOTATNIK PRZYRODNICZY.
MAMI FATALE: „Pod fatalna banderą” - odcinek „kulinarnego” serialu, którego narratorem jest sam Robert Makłowicz. Mami Fatale, starsza poczciwa pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić spokojny żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, ale także, żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji - gotowaniu – tym razem musi stawić czoło… prawdziwemu wielorybowi!
MOTYL ALFRED - akcja filmu rozgrywa się w świecie uszytym ze ścinków materiału, w zakamarkach którego żyją najróżniejsze, stworzone również z tego samego materiału, istoty. Bohaterem filmu jest Mały Marynarz, poszukujący bezskutecznie brakującego na jego mundurze marynarskiego guzika. Marynarz spotyka grupę postaci zaniepokojonych obecnością w ich świecie tajemniczego „smoka”…

 

Wersja XML