Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Projekcje filmowe dla dorosłych – 27 kwietnia br. (sobota), godz. 19.00 – sala widowiskowa. Wstęp wolny!

dla dorosłych2.jpegOśrodek Kultury w Niemodlinie i Stowarzyszenie Opolskie Lamy zapraszają do wspólnego odkrywania „niezależnej strony kina”. Pragniemy przybliżać widzom obrazy niekomercyjne, bogate w treść, charakteryzujące się niezwykłą formą, a przede wszystkim obrazy na co dzień niedostępne w sieciach kinowych i multikinach. W programie pokaz filmów nagrodzonych podczas dziewięciu edycji Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy, tzw. „Lamy na Bis” - czyli spotkania z młodym kinem polskim i zagranicznym.

W programie (blok 116 minut):

3 dni wolności, dok 27 min, reż. Łukasz Borowski
Piotr wychodzi na przepustkę po 15 latach w więzieniu. Czy ktoś czeka na niego za murami? Jak zmienił się dla niego świat? Co zrobi z trzema tytułowymi dniami wolności? Historia opowiedziana z niezwykłym smakiem oraz wyczuciem sytuacji, w której znajduje się główny bohater. Pomimo skomplikowanej przeszłości Piotra, reżyser przedstawia go bez oceny moralnej, czy wartościowania jego przeszłości...

Kierunek Islandia, dok. 23 min, reż. Kalina Alabrudzińska
Trzy kobiety - babcia, matka i wnuczka - wyjeżdżają na Islandię, aby odnaleźć grób ojca najstarszej z nich, który zginął na wyspie podczas II Wojny Światowej. Kobiety jednoczą swoje siły, aby zrealizować marzenie babci, jednocześnie odkrywając, iż to marzenie jest jedynie pretekstem do ponownego odkrycia, pokochania siebie nawzajem.

Urodziny, fab. 26 min., reż. Maciej Sobieszczański
W noc po urodzinowej imprezie Szymon stoi przed lustrem i próbuje poskładać w całość miniony dzień. Bilans nie wypada korzystnie. Ojciec, który dla Szymona był "mistrzem świata", teraz, nie wiadomo jak i dlaczego, stał się człowiekiem pozbawionym charakteru. W postawie Ojca Szymon widzi zapowiedź własnej życiowej klęski. Panicznie boi się, że za chwilę i jego życie będzie wyglądać tak samo. "Urodziny" to opowieść, która niesie ze sobą poważne konsekwencje, ale jest to historia utrzymana w duchu komediowym, uszyta na miarę bohatera naszych czasów, jego potrzeb i możliwości.

Jezioro, fab. 28 min, reż. Jacek Piotr Bławut
"Jezioro" opowiada historię Tadeusza, który po śmierci żony próbuje odkryć pozostawioną przez nią w głębinach jeziora tajemnicę. To opowieść o zawikłanych relacjach międzyludzkich oraz o próbie odzyskania czasu straconego, próbie poznania osoby, której już nie ma. Jednak tytułowe jezioro będące dla Uli "kochankiem", dla Tadeusza staje się śmiertelnym wrogiem. Tajemnica ukryta w jego głębinach staje się obsesją głównego bohatera...

Taki typ ptactwa, dok. 12 min, reż. Małgorzata Goliszewska
Pan Zygmunt prowadzi mały sklep spożywczy w małej budce w centrum miasta. Jego hobby to dokarmianie gołębi, które całkowicie zdominowały jego życie i cały sklep. Obecność gołębi odstrasza wielu potencjalnych klientów, ale pana Zygmunta to nie zraża. Film towarzyszy gołębiarzowi w jego codziennych zmaganiach z rzeczywistością i obserwuje tą trudną miłość.

 

 

 

 

Wersja XML