Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Oferta Ośrodka Kultury w Niemodlinie

Brak opisu obrazka Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z oferty zajęć artystycznych proponowanych w nowym roku szkolnym przez Ośrodek Kultury w Niemodlinie. W naszej ofercie znajdują się zajęcia plastyczne, literacko-dziennikarskie, teatralne, taneczne i muzyczne (wokalne, nauka gry na instrumentach, próby zespołów muzycznych, akompaniament) – wszystkie prowadzone w różnych grupach wiekowych i indywidulanie.
Proponujemy szeroką edukację muzyczną, w ramach której będą odbywały się zajęcia wokalne, czyli praca nad piosenką, emisja głosu, interpretacja, ruch sceniczny. Zajęcia funkcjonującego od kilku lat Studia Piosenki prowadzone są indywidualnie. W ubiegłym roku podjęliśmy próbę stworzenia zajęć dla młodzieży, mającej bardziej ukształtowany warsztat wokalny, które nazwaliśmy Sceną Młodzieżową. Tym samym rozpoczęliśmy pracę nad projektami muzycznymi z akompaniatorem. Pierwszy taki projekt obejmujący koncert pieśni patriotycznych udało się nam zrealizować listopadzie ubiegłego roku, kolejny, zatytułowany „Stop-klatka” - piosenki Jonasza Kofty - w kwietniu br. Planujemy kontynuację tych zajęć, a już we październiku rozpoczniemy pracę nad piosenkami Marka Grechuty.
W tym roku szkolnym będzie się odbywała również, wzorem dwóch lat ubiegłych, nauka gry na instrumentach (fortepian, gitara, organy elektroniczne, saksofon), prowadzona przez profesjonalnych muzyków. W zeszłym roku na potrzeby tych zajęć został zakupiony instrument - cyfrowy fortepian, dzięki któremu zaistniała możliwość organizacji występów uczniów dla rodziców w sali kameralnej. Takie koncerty podsumowujące pracę nauki gry na instrumentach odbywają się dwa razy w roku – na zakończenie pierwszego i drugiego semestru.
Od marca zeszłego roku w Ośrodku Kultury prowadzone są próby zespołów instrumentalnych. Podczas tegorocznych Dni Niemodlina mogliśmy usłyszeć występ zespołu Two Face z Ośrodka Kultury, który pod kierunkiem instruktora przygotował swój pierwszy koncert. Zachęcamy zatem młodzież i dorosłych, którzy dysponują czasem i posiadają umiejętności gry na instrumentach, do współpracy. Od września br. będzie prowadzony również przez instruktora Ośrodka Kultury, istniejący od kilku lat, zespół ludowy Graczanki.
Każdego roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia taneczne. I w tym roku proponujemy zajęcia tańca nowoczesnego w grupach wiekowych - przedszkole, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W tym roku szkolnym zajęcia zespołów tanecznych RYTMIX poprowadzi nowozatrudniona instruktor tańca.
Chętnie uczęszczanymi zajęciami, prowadzonymi przez znanego rysownika Michała Graczyka, są zajęcia plastyczne. Odbywają się one od poniedziałku do piątku.
Młodzież zachęcamy do udziału w zajęciach literacko-dziennikarskich. Proponujemy luźne zabawy słowem, poznanie różnych typów wiersza, interpretację utworów znanych i mniej znanych poetów, rozmowy o literaturze, spontaniczne tworzenie wierszy, artykułów, tekstów, felietonów, opowiadań oraz zwyczajnie miłe spędzenie czasu i relaks po lekcjach, w kameralnym gronie, w nastroju unoszącej się wokół poezji, prozy i fotografii. Natomiast dla dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjalistów i licealistów proponujemy zajęcia teatralne, których podsumowaniem są przedstawienia wystawiane na deskach sali widowiskowej Ośrodka Kultury.
Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia prowadzone przez naszych instruktorów podsumowujemy wystawami prac plastycznych, koncertami, spektaklami teatralnymi, pokazami tańca, czyli występami dla szerokiej publiczności.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i do zobaczenia na zajęciach!
                                                                                                                                                   Katarzyna Paszula-Gryf
                                                                                                                                         Dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie
Harmonogram zapisów na zajęcia kulturalne:
2 września (piątek) – nauka gry na instrumentach: fortepian, gitara, organy elektryczne, saksofon.
12 września (poniedziałek), godz. 16.00 – zajęcia plastyczne.
12 września (poniedziałek), godz. 16.00 – zajęcia literacko-dziennikarskie.
13 września (wtorek), godz. 16.00 – zajęcia wokalne.
14 września (środa), godz. 16.00 – zajęcia taneczne (taniec nowoczesny).
15 września (czwartek), godz. 16.00 – zajęcia teatralne.
Próby zespołów instrumentalnych, wokalnych i Sceny Młodzieżowej będą odbywały się w każdą środę, w godzinach:
10.30 – 11.30 - Graczanki
17.00-20.00 – Two Face
15.00 – 20.00 – Scena Młodzieżowa

 

 

 

 

 

 

Wersja XML