Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gala wręczenia nagród „Karpik 2021" - fotorelacja

Idea Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” zrodziła się w 2003 roku, a jego pierwsza edycja miała zasięg ogólnopolski. Od roku 2004 konkurs ma charakter międzynarodowy i cieszy się wielkim uznaniem wśród rysowników, zarówno polskich, jak i  zagranicznych. „Karpik” jest konkursem rekomendowanym przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury i  światowe portale satyryczne. Zaliczany jest do ścisłej czołówki wydarzeń satyrycznych organizowanych w Polsce. Jest jedyną tego typu imprezą cykliczną organizowaną na Opolszczyźnie. Konkurs promowany jest na portalach artystycznych i satyrycznych niemal na wszystkich kontynentach. Do chwili obecnej w konkursie udział wzięło ponad 1500 rysowników z  68 krajów świata. Prace konkursowe były eksponowane w wielu miastach i galeriach.

19 listopada, w przeddzień rozdania nagród profesjonalnym rysownikom, laureaci konkursu rysunkowego "Mały Karpik" 2021 odebrali nagrody w Ośrodku Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych gminy Niemodlin i gmin należących do Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna".

20 listopada, miała miejsce gala wręczenia nagród laureatom XIX Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” 2021. Wzięli w niej udział rysownicy z Polski i zagranicy, zaproszeni goście, przedstawiciele władz województwa, powiatu, gminy, dyrektorzy instytucji, przedstawiciele stowarzyszeń, mieszkańcy.

Galę, w sposób błyskotliwy i dowcipny, prowadził Mariusz Jarzombek. Wręczono nagrody i dyplomy. Statuetkę Karpika otrzymał w tym roku Henryk Cebula, rysownik, rzeźbiarz, nestor polskich satyryków, artysta i pedagog liceum plastycznego w Jarosławiu, projektant w/w statuetki. W części artystycznej wystąpił kabaret K2. Po gali na Ścianie Satyryków odsłonięte zostały pamiątkowe tabliczki znanych polskich rysowników: Anny Skupińskiej, Czesława Przęzaka i Jerzego Głuszka -przewodniczącego Jury. Odbył się także wernisaż wystawy prac konkursowych tegorocznego „Karpika”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z gali wręczenia nagród  „Karpik 2021" oraz „Mały Karpik 2021", która odbyła się w dn. 19-20 listopada br. w sali widowiskowej naszego ośrodka.

 

 

 

 

Wersja XML